SKALPERATOR SKO

Skalperatory są przeznaczone do wstępnego oczyszczania, usunięcia dużych domieszek i zanieczyszczeń z ziarna. Są wykorzystywane w elewatorach i spichlerzach.

Opis:
Wyjściowy produkt trafia do bębna, sita którego przepuszczają ziarno i zatrzymują zanieczyszczenia, które wychodzi przez zejście na końcu cylindra. Wykorzystanie skalperatora (wstępnego czyszczenia) jest niezbędne w celu zapewnienia normalnej pracy suszarni, zapobiegania ich zapychaniu się i obniżenia zużycia energii, zużywanej na suszenie produktu, a także w celu oddzielenia przypadkowych przedmiotów, które mogą doprowadzić do awarii sprzętu transportowego. Wybór średnicy perforowanych otworów sit zależy od przetwarzanego ziarna, jego wilgotności i rodzaju usuwanych śmieci. W razie konieczności, pierwsze sito może być wykorzystywane do usuwania małych domieszek.

Skalperator może być dokompletowany przez separator powietrzny (aspirator) w dwóch wykonaniach: z otwartym cyklem powietrza WSN lub z zamkniętym cyklem powietrza WS, który jest montowany na skalpelatorze na zasadzie separatora ŁUCZ ZSO. Pomiędzy separatorem powietrznym i skalpelatorem można zamontować zawór obrotowy KP

Formularz kontaktowy OLIS

Jesteś zainteresowany maszynami OLIS?
Napisz do nas.

Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
20 + 9 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed
Menu